Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/izpanelcmtr/public_html/termokon.com.tr/header.php:38) in /home/izpanelcmtr/public_html/termokon.com.tr/sogukodapaneller.php on line 9

THERMOPANEL SOĞUK ODA PANELLERİ THERMOPANEL SOĞUK ODA PANELLERİ / termokon


Teknik Özellikler

Eksantrik kilit sistemi ile üretilen thermopaneller bu sistem sayesinde kolaycabirleştirilebilmektedir.
thermopanel soğuk depo panelleri 1.140 mm eninde ve 12.000mm'ye kadar istenilen her boyda üretilmektedir.
thermopanelkalınlıkları 60mm ile 200mm arasında geniş bir aralıkta üretilmekte olup proses alanlarından şoklama depolarına kadar tüm ihtiyaçları görebilecek özelliklerdedir.

Thermopanel duvar ve tavan panellerinin her iki yüzeyi galvenize astarlı polyester boyalı saçtan üretilip arasına poliüretan enjekte edilerek üretilmektedir, yüzey malzemeleri PVC ya da isteğe göre CRNi olarak ta üretilmektedir.

Thermopanel zemin panelleri 9mm kalınlıkta üst yüzeyi altıgen dokulu kaydırmaz playwood malzemeden üretilmektedir.zemin panelleri isteğe bağlı olarak baklavalı kaydırmaz CrNi malzemeden de üretilmektedir. Üst yüzeyleri playwood olarak üretilen zemin panelleri 250kg/cm2 noktasal ve 2.500kg/m2 düzgün yayılı yüke dayanıklıdır.

Eksantrik Kilit Sistemi

Özel tasarımlı eksantrik kilitlerle paneller özelliklerini kaybetmeden birbirine birleştirilir. Panellerin montaj ve demontaj kolaylığını ve stabil hale gelmesini sağlar.

Kurulum Detayları

Thermopanel modüler yapısı , gerek çelik konstrüksiyonlu yapılarda gerekse betonarme binalarda kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Bu özelliği sayesinde Thermopanel ile projeye özel çözümler üretebilmekte ve müşterilerimizin tüm ihtiyaçları karşılanabilmektedir. Uygulama detayları sonucunda sistemin ömrü uzamakta ve enerji tasarrufu konusunda daha verimli olması sağlanmaktadır.

Birleşim Detayları

Galvaniz Sac; 0,50 mm kalınlığında, yüzeyi düzleştirilmiş birinci kalite sıcak daldırma galvaniz sactır. Paslanmaz(Cr-Ni ) sac; 0,50 mm kalınlıkta mat yüzeyli , 304 kalite, birinci sınıf crom-nikel sactır. Duvar ve tavan panellerinin üretiminde düz yüzeyli veya trapezoidal form kullanılmaktadır. Zemin panellerinin üretimindeyse özel kaydırmaz desen verilen paslanmaz sacın iç yüzeyine özel temnikle 10 mm marin kontraplağın yapıştırılması şeklinde üretilmektedir.

Plywood; her biri 1mm kalınlıkta huş ağacından oluşan katmanlara sahip 9 mm kalınlıkta üst yüzeyi altıgen dokulu kaydırmaz desene sahip, koyu kahverengi renkli , hijyenik, üst yüzeyi 240 gr/m2 fenolik reçine kaplı, ithal marin tip kontraplaktır. Üst yüzeyi plywood olarak üretilen zemin panelleri; 250 kg/cm2 noktasal ve 2500 kg/m2 düzgün yayılı yüke dayanıklıdır.

Kullanım Alanaları

• Endüstriyel soğuk hava depoları, mükemmel izolasyona imkan veren yalıtım materyalleri ve sandviç panellerden oluşmaktadır.

• Uluslararası standartlara uygun olarak tesis ettiği pastane, lokanta, süpermarketler ve endüstriyel soğuk hava depoları, hastaneler, laboratuvarlar gibi farklı kullanım alanlarına uygun olarak ideal ölçülerde kurulabilmekte, sandviç paneller sayesinde yüksek ısı yalıtımı oluşturarak maksimum derecede enerji tasarrufu sağlamaktadır.

• Soğuk hava depolarında kullanılan poliüretan dolgulu prefabrik sandviç paneller, dayanıklılığı montaj kolaylığı ve teknik nitelikleri açısından ısı izolasyonunda mükemmel sonuç veren en ideal malzemedir.

• Endüstriyel soğuk oda panellerinden memul Soğuk Depolar, sağlıklı hijyenik ortamlarıyla, gıda maddelerinin doğallık ve tazeliklerini bozulmadan uzun süre korumalarına imkan veren muhafaza sistemlerinin başında yer almaktadır.

Kullanım Alanaları

• Gıda maddelerinin yanı sıra kimyasal ve medikal ürünlerin de, uygun koşullarda ve şartlarda korunabilmesi için endüstriyel soğuk hava depoları en ideal seçimdir.Tüm gıda maddelerinin yanı sıra kimyasal ve medikal ürünlerin uygun koşullarda saklanabilmesi panellerle kurulan prefabrik soğuk odalarla mümkün olabilmektedir.

• Panellerin iç ve dış yüzeylerinde kullanılan polyester veya PVC kaplı galvaniz saç yüzey malzemesi hijyenik özelliği ve dayanıklılığı ile et, sebze, ve tüm gıda maddeleriyle tıbbi ve medikal ürünlerin tazeliklerini ve özelliklerini en iyi ve en uzun süre bozulmadan korumalarını ve muhafaza edilmelerini sağlar.

• Modüler depolar, grosmarket, hipermarket, süpermarketlerde kullanılan muhafaza depoları, her türlü restoran, otel, yurt ve konaklama tesisleri, süt, süt mamulleri işleme ve muhafaza tesisleri, sanayi tipi soğutma, saklama ve donmuş muhafaza sistemleri, et ve et ürünleri işleme ve muhafaza tesisleri, sebze, meyve ve her türlü gıda maddeleri işleme tesisleri, laboratuvar ve hastaneler, deniz ürünleri muhafaza ve işleme tesisleri, dondurma ve dondurulmuş gıda maddeleri işleme tesisleri, pastaneler, unlu mamul üretim tesis ve işletmeleri, çikolata, yağ vs. maddelerin üretim tesis ve işletmeleri, ilaç, tıbbi malzeme depolama ve muhafaza tesislerinde kullanılmaktadır.

 
DOWNLOAD PDF
TÜM PDF DOSYALARINI İNCELE

Etiket: Soğuk Oda Panelleri | Soğutma Sistemleri, Soğuk Depo, Soğutma üniteleri, Soğuk Oda Paneli, Soğuk Oda Cihazları, Soğuk Oda Kapısı, Endüstriyel Soğutma Sistemleri, Soğuk Hava Deposu Fiyatları, Soğuk Hava Deposu, Soğuk Depolama, Sandwich Panel, Soğutma