Hakkımızda

Termokon Endüstriyel Soğutma Sistemleri, ardında bıraktığı 20 yılı aşkın endüstriyel soğutma deneyimi ve imza attığı yüzlerce soğutma tesisi ile Türkiye ve yurtdışında soğutma sektörünün başat oyuncuları arasında yerini alıyor.
Termokon’un stratejik kadroları, çeyrek asrı aşan mühendislik geçmişine sahiptir. Kaliteyi, bütünleşik bir yaklaşımla ele alan Termokon, insan kaynakları, teknolojik altyapısı, çözüm odaklı müşteri ilişkileri yönetimi ve değişen ihtiyaçlara hızlı uyum yeteneği kazandıran esnek yapısı ile yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da özenli projelerin tercihi oluyor.  
Soğutma, dünya gündemindeki yerini giderek güçlendirirken, daha ileri teknolojileri, daha fazla otomasyonu, daha iklim dostu çözümleri gerektiriyor. Termokon tarafından geliştirilen özel mühendislik yazılımları, soğutma yüklerinin hesaplanmasında ve uygun sistemlerin seçiminde hata riskini ortadan kaldırıyor. Anahtar teslimi soğuk depo proje ve uygulama hizmetleri veren Termokon, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi çerçevesinde, projeye özel ekipman ve sistem tasarımını, üretimini gerçekleştiriyor. Endüstriyel soğutma cihazları, soğuk depo panelleri ve kapıların yanı sıra proje gereksinimleri için özelleştirilen ekipman tasarımı ve üretimi, güçlü mühendislik altyapısı ile mümkün kılınıyor. 
Firma özeline mükemmel uyumlandırılmış ERP sistemi ile yönetim ve hizmet kalitesini artıran Termokon, ulusal ve uluslararası sertifikasyonlara sahiptir. Ar-Ge yatırımlarının sürekliliği, çevre dostu, yenilikçi, katma değer kazandıran cihaz ve sistemlerin geliştirilmesinin güvencesidir. 
Termokon, vizyonunu kendisine paralel gördüğü, modüler odalar, soğuk oda panelleri ve kapıları alanında Türkiye’nin güçlü üretici kuruluşu İzopanel’i çatısı altına aldı. İzopanel, yıllık 300.000 metrekare üretim kapasitesi ile pek çok sayıda endüstriyel soğutma projesinin çözüm ortağı... 
%100 yerli sermayeye sahip bir kuruluş olarak, Türk mühendisliğinin uluslararası alanda gücünü, başarılı projelerle kanıtlamak, Termokon’un en büyük gurur kaynağıdır. 
Dünya soğutma sektörünün talep ve gereksinimleri, Termokon’un pusulası olmaya devam edecek...