Modüler Oda Paneli (İzopanel)

Modüler soğuk odanın enerji verimliliğini ve tasarrufunu, soğuk muhafaza güvenliğini belirleyecek bileşenlerden biri de zemin, tavan, duvar (cephe) panelleridir.
İzopanel modüler soğuk oda panellerinde, diğerlerinden farklı olarak, tüm duvar-duvar birleşim detaylarının kilitlenmesinin yanında duvar–tavan ve duvar-zemin detayları da kilitlenmektedir. 
İzopanel modüler soğuk oda panelleri genellikle 80 mm, 100 mm, 120 mm kalınlıklarda üretilmektedir. Minimum 1200 mm olabilen duvar ölçüsü, her iki yönde de gerektiğinde 40 cm’lik adımlarla büyütülebilmektedir. 
Tamamı kilitli sistem olduğu için tüm köşe birleşimleri kusursuz bir görünümde olup herhangi bir birleştirme aksesuarına ihtiyaç duyulmamaktadır.
İzopanel modüler soğuk oda panelleri, modüler soğuk oda kurulumları için esnek, akılcı çözümdür. Yapısal özellikleri sayesinde modüler odaların sorunsuz, kısa sürede, kolay bir şekilde montajı ve demontajına olanak tanır.
İzopanel ile üretilen modüler soğuk odaların montaj ve demontajını, isteyen herkes bir alyan anahtarı ile kolaylıkla yapabilmektedir.
İsteğe bağlı olarak soğuk-donuk kombine odalar için kullanılan modelleri de mevcuttur. Bu durumda her iki oda tip oda için 100 mm ya da 120 mm olarak üretilmektedir.
Duvar ve tavan panel yüzeyleri isteğe bağlı olarak polyester boyalı ya da paslanmaz malzeme olabilmektedir.
Zemin yüzeyi için alternatifi olarak plywood ve paslanmaz seçenekleri mevcuttur.