Modüler Soğuk Oda (İzokabin)

Modüler soğuk odalar, et, süt ürünleri, yaş sebze ve meyve gibi, belirli düşük sıcaklık ve nem koşullarında muhafaza edilmesi kritik öneme taşıyan mamullerin, kullanım anına kadar güvenilirliğini garanti altına alan akılcı, pratik çözümlerdir. Kompakt bir yapıya sahip oluşları sayesinde ihtiyaç duydukları alan küçüktür. Süpermarketler, restoranlar, kafeteryalar, şarküteri, et ve süt ürünleri satış noktaları, otel mutfakları gibi pek çok yerde modüler yapısı ile kolay kurulumu ve gerektiğinde kolay demontajı sayesinde yaygın olarak tercih edilmektedir.
Endüstriyel modüler soğuk odalar için tercihleri belirleyen kriterler vardır. Bunlar; tedarik ve montaj süresi dahil kurulum maliyeti, enerji verimliliği seviyesine bağlı olarak işletme maliyeti, bakım maliyeti ve bu hesaplara göre yatırımın geri dönüş süresidir. Bu kriterlere modüler soğuk odanın sahip olduğu bileşenlerin de göz önüne alındığı yüksek kalite ve teknoloji ile sürdürülebilir soğutma güvenliğini eklemek gerekir. Modüler soğuk odanın enerji verimliliğini ve tasarrufunu, soğuk muhafaza güvenliğini belirleyecek bileşenlerden biri de zemin, tavan, duvar (cephe) panelleridir.
İzokabin’de kullanılan İzopanel modüler soğuk oda panelleri, diğerlerinden farklı olarak, tüm duvar-duvar birleşim detaylarının kilitlenmesinin yanında duvar–tavan ve duvar-zemin detayları da kilitlenmektedir. 
İzopanel modüler soğuk oda panelleri genellikle 80 mm, 100 mm, 120 mm kalınlıklarda üretilmektedir. Minimum 1200 mm olabilen duvar ölçüsü, her iki yönde de gerektiğinde 40 cm’lik adımlarla büyütülebilmektedir. 
Tamamı kilitli sistem olduğu için tüm köşe birleşimleri kusursuz bir görünümde olup herhangi bir birleştirme aksesuarına ihtiyaç duyulmamaktadır.
İzokabin, ihtiyaca göre defalarca demontaj yapılıp tekrar kurulabilir. Bu özelliğiyle küçük işletmeler ve özel mülklerde de talep edilen bir üründür. Yine aynı özelliğinden dolayı montajı kolaydır, isteyen herkes bir alyan anahtarı ile kolaylıkla söküm ve kurulum yapabilmektedir.
İsteğe bağlı olarak soğuk-donuk kombine modelleri de mevcuttur. Bu durumda her iki oda da 100 mm ya da 120 mm panellerle üretilmektedir.
Duvar ve tavan yüzeyleri isteğe bağlı olarak polyester boyalı ya da paslanmaz malzeme olabilmektedir.
Zemin yüzeyi için alternatifi olarak plywood ve paslanmaz seçenekleri mevcuttur.
Kapılar ise ihtiyaca göre rezistanslı ya da rezistanssız olarak üretilmektedir.