Modüler Donuk Oda (İzokabin)

Modüler donuk oda, donmuş muhafaza gerektiren gıda, tarım, ilaç gibi ürünlerin soğuk zincir özellikleri korunarak muhafazası için kullanılan, kurulumu ve gerektiğinde demonte edilmesi kolay kompakt, az yer kaplayan bir üründür. Donuk muhafazanın gerektiği; süpermarketler, restoranlar, kafeteryalar, şarküteri, et ve süt ürünleri satış noktaları, otel mutfakları gibi pek çok yerde yaygın olarak tercih edilmektedir.
Modüler donuk odalar; tedarik ve montaj süresi dahil kurulum maliyeti, enerji verimliliği seviyesine bağlı olarak enerji tüketimi ve işletme maliyeti, bakım maliyeti ve bu bunların bileşkesine göre ömür boyu maliyeti göz önüne alınarak seçilmelidir. Yapılan yatırımın geri dönüş süresinin kısalığı, akılcı bir tercih anlamına gelmektedir. 
Modüler donuk odanın enerji verimliliğini ve tasarrufunu, soğuk muhafaza güvenliğini belirleyecek bileşenlerden biri de zemin, tavan, duvar (cephe) panelleridir.
İzokabin’de kullanılan İzopanel modüler soğuk oda panelleri, diğerlerinden farklı olarak, tüm duvar-duvar birleşim detaylarının kilitlenmesinin yanında duvar–tavan ve duvar-zemin detayları da kilitlenmektedir. 
İzopanel modüler soğuk oda panelleri genellikle 80 mm, 100 mm, 120 mm kalınlıklarda üretilmektedir. Minimum 1200 mm olabilen duvar ölçüsü, her iki yönde de gerektiğinde 40 cm’lik adımlarla büyütülebilmektedir. 
Tamamı kilitli sistem olduğu için tüm köşe birleşimleri kusursuz bir görünümde olup herhangi bir birleştirme aksesuarına ihtiyaç duyulmamaktadır.
İzokabin, ihtiyaca göre defalarca demontaj yapılıp tekrar kurulabilir. Bu özelliğiyle küçük işletmeler ve özel mülklerde de talep edilen bir üründür. Yine aynı özelliğinden dolayı montajı kolaydır, isteyen herkes bir alyan anahtarı ile kolaylıkla söküm ve kurulum yapabilmektedir.
İsteğe bağlı olarak soğuk-donuk kombine modelleri de mevcuttur. Bu durumda her iki oda da 100 mm ya da 120 mm panellerle üretilmektedir. -18 ile -25 C° aralığında muhafaza gerektiren ürünler için üretilen modüler donuk odalarda kullanılacak malzeme alternatifleri bulunmaktadır.
Duvar ve tavan yüzeyleri isteğe bağlı olarak polyester boyalı ya da paslanmaz malzeme olabilmektedir.
Zemin yüzeyi için alternatifi olarak plywood ve paslanmaz seçenekleri mevcuttur.
Kapılar ise ihtiyaca göre rezistanslı ya da rezistanssız olarak üretilmektedir.